Gambar dan rakaman video ini dipaparkan supaya dapat semua berkongsi mengenai kehidupan di Pulau Pemanggil. Adakalanya laut dalam keadaan teduh dan adakalanya angin kencang. Bot pula terpulang, sebab hidup kita diperantauan ini biasanya menumpang, kalau terdesak sekali sekala kenalah sewa bot. Saiz bot pula, jangan cerita lah dari bot kecil hingga ke bot pukat besar. Perjalanan dari jeti Mersing mengambil masa 4 jam lebih bergantung pada keadaan cuaca. Jaraknya pula adalah 65 KM dari Jeti Mersing ke Pulau Pemanggil. Inilah serba sedikit mengenainya, kalau ada yang berhajat datang bercuti di sini silakan.Kedatangan anda amat dialu- alukan, keunikan air kelapa segar dari ladang juga dapat disajikan.
Monday, 22 October 2012
Video merentas laut
Gambar dan rakaman video ini dipaparkan supaya dapat semua berkongsi mengenai kehidupan di Pulau Pemanggil. Adakalanya laut dalam keadaan teduh dan adakalanya angin kencang. Bot pula terpulang, sebab hidup kita diperantauan ini biasanya menumpang, kalau terdesak sekali sekala kenalah sewa bot. Saiz bot pula, jangan cerita lah dari bot kecil hingga ke bot pukat besar. Perjalanan dari jeti Mersing mengambil masa 4 jam lebih bergantung pada keadaan cuaca. Jaraknya pula adalah 65 KM dari Jeti Mersing ke Pulau Pemanggil. Inilah serba sedikit mengenainya, kalau ada yang berhajat datang bercuti di sini silakan.Kedatangan anda amat dialu- alukan, keunikan air kelapa segar dari ladang juga dapat disajikan.
Saturday, 13 October 2012
Contoh RPH Bahasa Malaysia Tahun 1
Tarikh/
Hari: 12/10/ 2012 Jumaat
Masa : 9.00 – 11.00
Kelas :1 Amanah
Bil. Pelajar : 25 Orang
M/ Pel :
Bahasa Malaysia
Tajuk : Cerita Huda
Objektif
: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:-
1- Mengajuk
bunyi- bunyi yang didengar
2- Murid-
murid dapat menentukan arah bunyi.
Pengetahuan
Sedia Ada : Murid telah mempelajari mengajuk bunyi- bunyi yang didengar.
Konsep
: menyatakan perasaan pelajar.
Bahan
:Komputer, LCD, alat muzik, lembaran kerja, borang pentaksiran.
Nilai
: Berdikari.
Kemahiran
:KBT : Menghubungkait.
Langkah
/Masa
|
Isi Pelajaran
|
Aktiviti Pengajaran Pembelajaran
|
Catatan
|
|
Aktiviti Guru
|
Aktiviti Murid
|
|||
Set Induksi
|
Senikata lagu
Bunyi haiwan
|
Guru memaparkan senikata lagu Bunyi haiwan
|
Murid menyanyikan lagu bunyi haiwan dengan bantuan
guru
|
Murid-murid
boleh mengecam dan mengajuk bunyi haiwan
|
Perkembangan
|
1.
Mengajuk
bunyi benda
2.
Menentukan
arah bunyi.
3.
Lembaran
kerja
|
Guru membunyikan benda seperti ketuk pintu, jam
loceng, tiupan wisel kucing mengiau dan bunyi burung
Guru menutup mata pelajar kemudian membunyikan
alat muzik
Guru mengedarkan lembaran kerja
|
Murid mengajuk bunyi yang dibuat oleh guru.
Murid-
murid bergerak dengan menentukan arah
bunyi.
Murid
diminta menandakan perlakuan pada gambar dengan mengikut arahan yang betul.
|
Murid-murid
boleh membezakan antara bunyi benda dan haiwan.
Murid-
murid dapat bergerak dengan menentukan
arah bunyi.
Instrumen
pentaksiran standard prestasi Bahasa Malaysia Tahun 1
(
B1 DL1 E1 )
|
Penutup
|
Senikata lagu bunyi haiwan
|
Guru menyanyikan bersama- sama lagu bunyi haiwan
|
Murid menyanyikan bersama- sama lagu bunyi haiwan
|
Aktiviti yang dijalankan secara didik hibur.
|
Refleksi : 23 orang murid daripada 25 orang muri dapat mengajuk dan
menentukan arah bunyi dengan tepat manakala 2 orang murid lagi
tidak dapat menentukan bunyi arah dengan tepat.
Subscribe to:
Posts (Atom)